5 nejoblíbenějších jídelních stolů!

Ať už je jídelna v samostatné vyhrazené místnosti, nebo je součástí otevřeného prostoru, jejím hlavním prvkem je vždy jídelní stůl. Ideální jídelní stůl by měl splňovat očekávání členů domácnosti a zapadat do stylu celé místnosti. V současné době trh nabízí mimořádně široký výběr modelů, které se liší nejen tvarem a funkčností, ale také designem. Proto může být konkrétní volba poměrně náročná. Zjistěte, na co byste si měli dát pozor při výběru jídelního stolu a které modely jsou v současnosti nejoblíbenější.

V tomto článku se dozvíte:

  • Které modely jídelních stolů jsou v současnosti nejoblíbenější?
  • Jak vybrat funkční a zároveň atraktivní jídelní stůl?
  • Jak vybrat ideální jídelní stůl?

Správná velikost a funkčnost stolu

Stůl je hlavním prvkem každé jídelny. Je to místo, kde sedíme u rodinných jídel a kde přijímáme hosty při zvláštních příležitostech. Proto byste při výběru jídelního stolu měli dbát na to, aby vypadal působivě a ladil s celým uspořádáním, aby byl reprezentativní. Kromě toho se vyplatí zkontrolovat praktické vlastnosti a funkčnost jednotlivých modelů. V první řadě věnujte pozornost velikosti. Bylo by dobré, kdyby odpovídala počtu členů rodiny, kteří se v ní stravují. Předpokládá se, že na jednu osobu by mělo být k dispozici alespoň 60 cm prostoru. Pokud máte doma často hosty, je nejlepší zvolit rozkládací stůl, který poskytuje další místa k sezení a nezabírá příliš mnoho místa.

Jídelní stůl a styl interiéru

Při výběru jídelního stolu je důležitá celá kompozice interiéru. Ideální stůl by měl ladit s dekorem, barvami a vybavením místnosti. Věnujte tedy pozornost stylu interiéru vaší jídelny – moderní, nebo snad tradičnější? Kulaté modely vypadají dobře v elegantních a eklektických místnostech. Dodávají jim útulný a zároveň elegantní nádech. Na druhou stranu jídelní stůl s minimalistickým designem a obdélníkovým tvarem horní desky bude dobře fungovat v klasickém i moderním interiéru. Je to pravděpodobně nejnadčasovější tvar.

Nejoblíbenější jídelní stoly
Jídelní stůl Halle

 
Jídelní stůl z kolekce Halle je model, který se skvěle hodí do moderních industriálních a eklektických stylových uspořádání. Nábytek lze rozšířit až na šířku 220 cm, díky čemuž je mimořádně funkční. Model stojí na černých kovových nohách, díky nimž je stabilní a vypadá masivně. Elegantní horní deska v barvě dubu wotan dokonale ladí s kovem a činí tento kus designově univerzálnějším.

Jídelní stůl Loft Valencia

 

Model je k dispozici v několika velikostech: Jídelní stůl Valencia ve stylu loft je velmi oblíbený model, který je oceňován pro svůj nadčasový design a působivé povrchové materiály. Horní deska je z naolejovaného masivního dubového dřeva ve třech barevných provedeních. Základem stolu jsou černě matně lakované nohy. Tato kombinace materiálů vytváří výjimečně vizuálně atraktivní kus nábytku v industriálním stylu. Jednoduché tvary podtrhují jeho nadčasovou estetickou hodnotu. Možnost zakoupení nástavce vám umožní rozšířit stůl a pohostit více přátel.

– 140×80
– 160×80
– 160×90
– 180×90
– 180×100
– 200×90
– 200×100

Jídelní stůl Albert

 

Jídelní stůl Albert si získává mnoho příznivců díky svému módnímu designu odkazujícímu na industriální styl. Skvěle se hodí do syrových loftových interiérů, kde vládne přirozenost a kombinace kovu a dřeva. Na jeho výrobu byl použit přírodní kus dubového dřeva a práškově lakovaná ocel. Dekorativní výraz minimalistickému masivu dodává zajímavý tvar kovového rámu, který se vzájemně kříží. Díky ruční výrobě a použití jedinečného kusu dřeva je každý model unikátní. Výrobek se vyrábí pouze na individuální objednávku.

Jídelní stůl Verona

 

Jídelní stůl Verona je návrhem kusu nábytku, který byl vyroben klasickým způsobem, díky němuž se dokonale hodí do tradičních i moderních uspořádání. Použití vysoce kvalitní laminované desky zaručuje její odolnost a dlouhodobé používání. Všestranný stůl Verona je mimořádně atraktivní prvek vybavení jídelny, který vytvoří klasický design v daném typu místnosti. Není divu, že se těší rostoucí oblibě.

Jídelní stůl Westin II

 

Westin II je moderní jídelní stůl do jídelny nebo obývacího pokoje otevřeného ke kuchyni, který zaujme svým designovým stylem. Jedná se o kus nábytku, který se od ostatních odlišuje atraktivním podstavcem a skleněnou deskou s efektem kamene. Deska stolu je výsuvná, takže se u ní pohodlně usadí až 10 osob. Díky modernímu designu a designovým povrchovým úpravám vypadá nábytek velmi působivě a krásně obohatí každé uspořádání.

články