Jaké závěsy zvolit do interiéru v klasickém stylu?

Uspořádání okenní výzdoby je obzvláště důležité pro vizuální efekt celého interiéru. Důležitou výhodou tradičního uspořádání jsou okna zdobená záclonami, stejně jako krásnými závěsy, které jsou v souladu s přijatým stylem interiéru. Jedním z oblíbených řešení interiérového designu je klasický styl, který je navzdory měnícím se trendům stále ochotně volen pro svoji nadčasovost a vkusný efekt. Jaké závěsy se hodí do tradičního interiéru?
 
Klasický styl a jeho charakteristiky v kostce

Aranžmá v klasickém stylu se těší neutuchajícímu zájmu. Tradiční designová řešení, útulné barvy a bohaté dekorativní prvky nábytku a dalších prvků interiérového designu způsobují, že je tento styl stále oblíbený. Hlavní výhodou klasického stylu je jeho nadčasovost, díky které vypadá skvěle a nevyjde z módy. Charakteristickým rysem tradičních stylistických řešení je důraz na dekorativnost interiéru. V klasických interiérech se používá stylizovaný nebo starožitný nábytek, masivní dřevěné bloky, bohatě zdobené dekory, jako jsou nástěnné obrazy v krásných rámech, zrcadla, vzorované koberce nebo dekorativní figurky. Takový interiér se neobejde bez krásných záclon a závěsů, které dotvoří dekorativní výraz celé kompozice uspořádání.
         
Klasické závěsy

Dekorace oken v interiéru zařízeném v klasickém stylu se neobejde bez závěsů nadčasového výrazu. Záclony z těžkých tkanin s hustou vazbou budou v takovýchto úpravách ideální. Dobrým nápadem jsou zatemňovací závěsy, které se vyznačují klasickým designem. Jejich další výhodou je praktický rozměr, protože umožňují účinně se chránit před vytrvalým slunečním zářením a také poskytují pocit intimity za soumraku.
 
Zdobené závěsy se také hodí do interiérů s tradiční estetikou a bohatým designem. Mají výrazné barvy a krásné vzory s dekorativním výrazem. Obzvláště oblíbené jsou zde závěsy se saténovými elementy, korálky nebo vzory v podobě ornamentů.

Charakteristika klasických závěsů:

  • masivní, těžké tkaniny
  • lesklé dekory
  • květinové vzory, ornamenty
  • saténový povrch
  • teplé barevné kompozice
  • efekt zatamnění
  • tradiční forma
  • ozdoby v podobě ozdobných spon

články