Jídelna ve skandinávském stylu ..

Jadalnia w skandynawskim stylu

Jídelna, stejně jako obývací pokoj se může stát centrálním místem domu, kde vedeme rodinný a společenský život. Proto také musíme vynaložit veškeré úsilí, aby toto místo bylo zařízené rafinovaným a zároveň funkčním způsobem. Ideálním řešením k dosáhnutí tohoto cíle bude uspořádání jídelny v skandinávském stylu, který se vyznačuje elegantní jednoduchostí a transparentnost módních forem. Připravili jsme pro Vás několik inspirujících aranžmá, které ideálně harmonizují s obecními trendy designu.

 

 

 

Ve Skandinávii právě jídelna je srdcem domu. Krásný, velký stůl s několika židlemi je velmi důležitý během společných setkání a trávení času s blízkými a rodinou. Díky inspiraci tímto zvykem a módou na skandinávský styl v interiérech, připravili jsme několik příkladů jídelen zařízených ve skandinávském stylu.

 

 


Skandinávský styl je jedním z nejmódnějších a nejraději vybíraných designových trendů. Všechno díky jednoduchosti, použití přírodních materiálů, pohodlí a funkčnosti. Jídelna v tomto stylu by neměla mít příliš mnoho extravagance a by měla být vybavena pouze nezbytnými a především funkčními prvky. Ekonomické uspořádání je ideální jak do malých bytů, tak i do velkých domů. Díky omezenému množství dekorací, jednoduché formě nábytku a tónovaným, světlým barvám bude jídelna vypadat prostorněji a elegantněji.

 

 Skandinávská jídelna je především pohodlný, ergonomický nábytek vyrobený z přírodních materiálů. Ideální budou židle a stoly s viditelným systémem a přírodními barvami syrového dřeva, a také i ocelové akcenty. Minimalistický stůl a židle jsou součástí moderní stylistiky. Dominantními barvami je barva bílá, šedá, neutrální béžová a vanilka, někdy prolomené kontrasty. Toto barevné provedení dodává zdánlivě chladným interiérům výjimečný charakter. K minimalisticky zařízeným interiérům můžeme dodat útulnou atmosféru teplými barvami, ale nepříliš zdobenými doplňky. všechny doplňky by měly být promyšlené, s lehkou formou a strukturou.