Židle a křesla - pro děti a mládež | nabytek-bogart.cz

Židle a křesla - pro děti a mládež

Sezení patří k nejčastějším úkonům, kterému se během dne vedle chůze věnujete. Sedět je nutné u stolu u jídla nebo v práci. Děti se toho nasedí ve škole v průběhu své školní výuky. Ale i v domácím prostředí by měly mít k dispozici pohodlná křesla nebo židle, které budou mimo jiné i vkusným bytovým doplňkem. Dětská židle patří k tomu základnímu, co by v jejich pokoji nikdy nemělo chybět.

Dětské otočné židle

 

K psacímu stolu do dětského nebo studentského pokoje můžete pořídit židli obyčejnou nebo dětskou otočnou židli, jež je možná o něco více pohodlnější. Pochopitelně, že otočné židle mají ergonomicky vyřešené opěradlo a sedák, aby poskytovaly pohodlné a zdravé sezení. Z praktického hlediska jsou na sezení vhodnější, protože umožňují díky plynovému pístu si výškově nastavit sedák podle potřeb každého jednotlivce. Výhodou dětské otočné židle je také snadná manipulace s ní, protože disponuje pojízdnými kolečky.

 

Proč je tak důležitá ergonomie sezení


 

I děti tráví sezením spoustu hodin, je proto třeba, aby jim dětské křeslo umožňovalo takový posed, který minimalizuje škodlivé vlivy sezení na dětský organismus. Špatný posed má za následek bolesti hlavy i šíje, namáhání svalstva zad či stlačování trávicího a dýchacího ústrojí. Na nepohodlné židli dítě neusedí, různě se vrtí a je to pak znát i na jeho školní přípravě. Kvalitní židle nebo křeslo jsou proto velmi důležitým bytovým doplňkem, na kterém se rozhodně nedoporučuje šetřit.


 

Jaké má mít vlastnosti ergonomická dětská židle?


 

Kvalitní židle k psacímu stolu by měla mít několik důležitých vlastností, aby poskytovala opravdu ergonomické sezení, které má blahodárný účinek na dětský organismus:


  • zabezpečení permanentního kontaktu s dynamickým opěradlem

  • odpružení sedadla při dosednutí

  • anatomicky tvarovanou sedací plochu

  • výškově nastavitelnou opěru bederní páteře, která brání sezení se zády do oblouku

  • prodyšné čalounění

  • nastavitelné opěrky rukou

  • nastavitelnou podpěru hlavy