Jídelna - Nábytek do Jídelny 
Ideálním místem pro společenskou konverzaci v rámci rodiny je jídelna. V ní se jednotliví členové scházejí ke společnému hodování, při němž mohou probírat témata, která je zajímají. I z tohoto důvodu by měl být prostor zařízen nábytkem do jídelny tak, aby se v něm obyvatelé bytu nebo domu dobře cítili. Asi nikdo nestojí o to sedět na nepohodlných židlích a krčit se u malého stolu a neustále při jídle narážet do loktu sousedního spoluhodovníka. Nábytek Bogart vám přináší kompletní nabídku jídelního nábytku do každého interiéru. Stačí se podívat na našeho obsáhlého katalogu zboží a v klidu domova vybírat.

Praktický jídelní stůl a židle

Základem každé jídelny je určitě praktický jídelní stůl a pohodlné židle. K pohodovému hodování je třeba mít stůl s dostatečně velkou plochou, aby se na ni vešlo vše potřebné, co je nezbytné ke stolování. Samozřejmě, že se musí brát ohled také na velikost prostoru místnosti, jenž máme k dispozici, a počet lidí, které bychom chtěli u stolu usadit. Pokud pravidelně pořádáte větší sešlost, nebylo by od věci si pořídit jídelní stůl rozkládací. Je praktickým kouskem, který určitě využijete při oslavách. Jídelnu však nemusíme mít pouze unitř bytu. V mnohých domech nebo větších bytech bývá součástí venkovních teras, na nichž je vytvořené příjemné letní posezení. Tehdy vybíráme jídelní nábytek, který umí odolávat i povětrnostním podmínkám – zimě, dešti nebo slunci.
 
Ne vždy tvoří rodinu velký počet jejich členů. Spousta lidí žije sólo a vystačí si s opravdu malým jídelním stolem za situace, kdy se jídelny vzdát nechtějí. Internetový obchod Nábytek Bogart myslí na všechny případy a nabízí svým zákazníkům sortiment jídelního nábytku pro každou příležitost. Vybírat můžete z různých vzorů, barev i použitého materiálu. Víte o tom, že existují i skleněné jídelní stoly? V kombinaci s masivní chromovou konstrukcí noh se hodí do moderně zařízených místností. Deska je vyrobená z vysoce kvalitního tvrzeného skla v různých odstínech. Stůl je doplněný židlemi s polstrováním z ekologické kůže. Tento exkluzivní kousek oceníte ve stylově zařízeném bytě.

Nábytek do jídelny v různém stylu

Aby byla jídelna kompletní, tak kromě stolu a židlí by v ní určitě neměly chybět ani vitríny nebo kredenc, do nichž asi uložíte většinou drahý porcelánový set. Komody do jídelny bývají nízké s poličkami nebo bez, s prosklenými i plnými dvířky. Ideálním materiálem, pokud nechcete přímo masiv, je laminovaná dřevotříska. Jednak její pořízení vyjde podstatně levněji než přírodní dřevo, jednak jsou současné dezény na tak vysoké úrovni, že jejich povrch na první pohled neodlišíte od masivu. Navíc se laminát velmi dobře udržuje. Obvykle k jeho čištění stačí navhlčený hadřík a několika tahy rukou ušpinění setřete. Jinak můžete na jídelní nábytek používat běžně dostupné čisticí prostředky - antistatické přípravky proti prachu, vlhčené ubrousky na nábytek apod.

Kredenc jako nezbytný doplněk jídelny

Úložné prostory postupem času nabývají na důležitosti. Čím déle někde bydlíte, tím více nakonec nakupíte věcí. Tedy za předpokladu, že se těch starých hned nezbavujete. Proto i v jídelně je třeba mít dostatek místa na uložení toho nejpotřebnějšího, které se nějakým způsobem vztahuje k jídlu a stolování. Pro tento případ je ideální kredenc. Uschová jídelní sety z porcelánu či skla, stejně jako ubrusy, prostírání či příbory. Krásně vypadá kredenc v rustikální stylu, hodí se však opět pouze do místností, které jsou v tomto trendu zařízené. V moderním interiéru je také místo pro barové židle a stolky. Nábytek Bogart nabízí pojízdné barové stolky na kolečkách, jež kromě jídelny upotřebíte také v obývacím pokoji. Díky kolečkům můžete stolek snadno přemisťovat z jedné místnosti do druhé.
/jidelna-nr-10.html