Křesla Ušák - Křeslo Ušák - hit mezi čalouněným nábytkem

nalezených výrobků: 57
   1    z    2   
výsledků na stránku:
řadit :
FILTRY

AKCE
83cm     101cm     85cm    
5467 Kč
6616 Kč
AKCE
83cm     101cm     85cm    
5467 Kč
6616 Kč
AKCE
83cm     101cm     85cm    
5467 Kč
6616 Kč
AKCE
76cm     103cm     84cm    
6386 Kč
7417 Kč
AKCE
82cm     103cm     96cm    
5160 Kč
6386 Kč
AKCE
Galeria 360
84cm     107cm     90cm    
8634 Kč
9367 Kč
72cm     100cm     90cm    
7715 Kč
AKCE
83cm     101cm     85cm    
5467 Kč
6616 Kč
AKCE
81cm     101cm     85cm    
5467 Kč
6616 Kč
AKCE
83cm     101cm     85cm    
5467 Kč
6616 Kč
84cm     105cm     90cm    
8328 Kč
84cm     105cm     90cm    
8932 Kč
AKCE
76cm     103cm     84cm    
6386 Kč
7417 Kč
AKCE
Transport gratis
76cm     100cm     80cm    
6251 Kč
7168 Kč
AKCE
84cm     108cm     90cm    
8932 Kč
9673 Kč
79cm     103cm     97cm    
10342 Kč

   1    z    2   
výsledků na stránku:

Kultovní křeslo Ušák – legenda

Křesla Ušák  jsou jednoduše nesmrtelnou skupinou čalouněného nábytku, které ani na okamžik nenapadne upustit od neustále vysokého zájmu zákazníků. Dnes si téměř nikdo nepamatuje, odkud pocházejí legendární ušáky. Každý je chce mít ve svém obývacím pokoji, kam vnesou stále módní nábytkový akcent v retro stylu. V našem obchodě Nábytek-Bogart.cz jsme připravili širokou škálu atraktivních variant křesel Ušák, která jistě splní všechna vaše očekávání.

Jaký je tedy původ křesla Ušák ve stylu chesterfield?

Vše začalo v Anglii v 17. století, kde interiér ještě nebyl přátelskou a vřelou atmosférou. Právě naopak - foukal v něm chladný vítr, který sužoval nejednu domácnost. Jedinou oporou byl teplý krb, kolem kterého se shromažďovala celá rodina. Křeslo Ušák bylo vytvořeno pro typicky praktické účely - na ochranu před studeným větrem. Odtud tedy charakteristické „uši", jejichž jediným úkolem bylo skutečně chránit sedící osobu před studeným průvanem.

Původní název takového řešení je „Wingback Chair". Tento malý romantický příběh dal vzniknout legendě o křesle, které si vytvořilo kariéru téměř po celém světě. Postupem času začalo mít křeslo Ušák různé podoby a získávalo různé názvy. V Česku si získalo popularitu pod snadno zapamatovatelným názvem „ušák".

V průběhu desetiletí měly křesla ušák různé podoby, ale dodnes si zachovaly své nejcharakterističtější rysy, jako jsou typické „uši", zaoblené boky, dřevěné nohy a ozdobné prošívání. Navzdory pokusům mnoha výrobců vytvářet různé designy křesel, toto křeslo stále upoutává svou formou známou přes několik staletí.

Křeslo Ušák – typy

V rámci charakteristického designu existuje prostor pro některé variace. Čím tedy mohou být křesla ušáky? Nejprve rozlišujeme klasičtější verze - s četným prošíváním, v klasických barevných provedeních. Celek spočívá na krásných, ozdobených dřevěných nohách a zaoblené boky vypadají přesně jako před lety. Dalo by se říci, že jsou živým projevem stylu chesterfield, ze kterého pocházejí.

Dalším poddruhem slavného křesla Ušák je jeho modernější typ. Současné modely zmíněného křesla se vyznačují nižším podílem typických, klasických prvků. Současně je kladen důraz na jednoduchost, více geometrických tvarů a pohodlí. Křesla ušáky v tomto stylu směřují spíše ke skandinávskému designu, který také vládl v posledních letech. Moderní křesla zároveň neztrácejí srdce ve stylu chesterfield, ze kterého pocházejí.

Křeslo Ušák se dnes vyznačuje širokou škálou barev. Ušáky v následujících barvách jsou obzvláště oblíbené:
  • Tyrkysové křeslo Ušák
  • Šedé křeslo Ušák
  • Červené křeslo Ušák
  • Hnědé křeslo Ušák
Dalším typem jsou také křesla ve stylu patchwork, čalouněná kostkovanými látkami nebo sofistikované vícebarevné modely. I přes širokou a bohatou nabídku však stále vládne klasický Ušák, který odkazuje na staré anglické interiéry a styl nábytku - chesterfield. Legendy se prostě vracejí.

Ušák jako základ rodiny čalouněného nábytku

Design jiného typu nábytku, který si zachovává typické vlastnosti ušáků jsou například:
  • pohovky ušák
  • taburety ušák
  • postele ušák
  • podnožky ušák
  • komplety ušák
Tímto směrem se vytvářejí zajímavá aranžmá a sady založené na nábytku stylu ušák. Velmi pohodlným a důsledným řešením jsou křesla ušák s podnožkou. Tato možnost zaručuje mimořádný komfort, který přispívá k odpočinku na vysoké úrovni.
 
Křeslo Ušák je nejen originálním, nadčasovým designem, ale především relaxací! Výrobci moderního nábytku dbají na to, aby byl vizuální a praktický efekt optimálně kombinován. Moderní křesla Ušák do obývacího pokoje mají často výplň z vysoce elastické pěny v kombinaci s čalounickými pásy nebo vlnitými pružinami. Taková řešení zaručují mimořádný komfort, který zákazníci, kteří si jsou vědomi svých potřeb, hledají.

Pohodlné křeslo do obývacího pokoje by mělo uživatele zabalit a zabránit mu, aby odešel. Toto jsou křesla Ušák dostupná v internetovém obchodě Nábytek-Bogart.cz

Legendární křeslo Ušák v Nábytku Bogart!

Náš online obchod s nábytkem nabízí širokou škálu křesel Ušák i dalšího čalouněného nábytku ve stylu chesterfield. Hlavní výhodou našich výrobků je vysoká kvalita zajištěná tím, že jsme sami výrobci. Všechny modely křesel Ušák lze navíc vyrobit z téměř jakéhokoli potahového materiálu. To dává zákazníkům téměř neomezené možnosti vytvořit si svůj vysněný nábytek šitý na míru jejich obývacím pokojům.

V Nábytku-bogart.cz jsme vybrali speciální modely křesla Ušák, které jsou nejlepším znázorněním tohoto modelu. Kromě klasické verze křesla Ušák máme také několik variant s mírně pozměněným designem, například křeslo Ušák Wellington, křeslo Ušák Ludwik Court a neméně elegantní křeslo Ušák Parker se sofistikovanými nohami.

Bez ohledu na výběr konkrétního modelu - dbáme na to, aby každé od nás zakoupené křeslo Ušák bylo kvalitním produktem, který zaručuje dlouhodobou spokojenost. Nabízíme také opěrku nohou stylově přizpůsobenou křeslu, které se stává stále častější volbou zákazníků.

Nepochybnou výhodou křesel Ušák v Nábytku Bogart je možnost zvolit si barvy nohou a dřevěných prvků, které jsou velmi často podstatou klasického designu tohoto nábytku. Nelze přehlédnout ani cenový aspekt. Při poslechu příběhů o křeslech Ušák ve stylu chesterfield můžete získat dojem, že se jedná o nábytek pro bohaté uživatele. Ale přesvědčte se o opaku v našem ochodě.

Pro naše zákazníky jsme připravili i levné nabídky. Propagace nábytku jsou téměř naším každodenním životem, proto je v naší nabídce i levné křeslo ušák. Skutečnost, že jsme výrobcem téměř všech modelů, nám umožnila optimalizovat ceny při zachování vysoké kvality.

Stručně řečeno - křesla ve stylu Ušák, navzdory svému původu sahajícím do starých časů, stále zůstávají velmi populárním modelem čalouněného nábytku, který je přítomen v mnoha obývacích pokojích po celém světě. V Česku jsme nebyli vyjímkou a křeslo ušák se stalo jedním z prvků vybavení našich interiérů.

Křeslo Ušák v roce 2021

Je těžké vysvětlit fenomén těchto charakteristicky zdobených návrhů. Možná jde o dvorský původ, nebo jednoduše o mimořádnou povahu designu. Odpověď je nejasná. Jedna věc je jistá - máme 21. století a křeslo Ušák nadále zaznamenává vysokou poptávku zákazníků. Velkou výhodou výše uvedeného typu produktů  je skutečnost, že se perfektně hodí do mnoha typů interiérů - klasických i moderních.

Současný nábytek ve stylu Chesterfield dokonale zapadá do moderního aranžmá, což dokazuje, že móda klasické elegance nikdy nezmizí. Kolekce křesel Ušák je esencí elegance a vznešeného stylu, díky nimž tyto tvary vnesou do interiéru novou, jedinečnou kvalitu a subtilní charakter.

V případě prvního - budou tvořit kvintesenci a doplňovat uspořádání, zatímco v případě druhého – zpestří interiér a zdůraznění jeho charakter. Je také jisté, že charakteristické ušáky nemají v úmyslu opustit své místo v současných nábytkových trendech. Jak skandinávská - tyrkysová nebo žlutá, tak klasická anglická červená nebo hnědá - křesla Ušák jsou stále v srdcích mnoha kupujících.

Křeslo Ušák si vedlo dobře i v roce 2019, pokud jde o popularitu! Jak můžete dobře vidět na tomto příkladu - klasika nikdy nezemře. Zajímavé je, že křesla Ušák jsou oblíbená nejen mezi seniory se sofistikovaným vkusem, ale také mezi mladými zákazníky citlivými na estetický design interiéru. U druhé skupiny je častou volbou také skandinávská verze křesla

Ušák - s modernějšími tvary a tlumenými barvami.

Křeslo Ušák s podnožkou je trend, který v posledních měsících dosáhl neuvěřitelně vysoké úrovně popularity. Tento malý doplněk - stylisticky sladěný s křeslem, dělá celek velmi exkluzivní. Křeslo Ušák s podnožkou je také neobvyklým řešením z hlediska pohodlí. Takto se téměř každá uživatelka může ve svém vlastním interiéru cítit jako skutečná anglická královna.

Seznamte se s bohatou a poutavou nabídkou nábytku Ušák v našem obchodě!
/kresla-usak-c-1009.html