Lenošky

nalezených výrobků: 17
   1    z    1   
výsledků na stránku:
řadit :
FILTRY

AKCE
76cm     83cm     170cm    
4561 Kč
5831 Kč
76cm     83cm     170cm    
5831 Kč
75cm     85cm     180cm    
6440 Kč
77cm     82cm     170cm    
6378 Kč
Transport gratis
188cm     88cm     96cm    
30041 Kč
75cm     90cm     180cm    
6202 Kč
75cm     80cm     168cm    
6140 Kč
75cm     85cm     170cm    
6202 Kč
AKCE
77cm     82cm     170cm    
5470 Kč
6378 Kč
75cm     90cm     180cm    
12712 Kč
76cm     83cm     170cm    
12342 Kč
75cm     85cm     180cm    
13436 Kč
75cm     85cm     170cm    
13012 Kč
75cm     80cm     168cm    
12712 Kč
73cm     75cm     163cm    
12950 Kč
Transport gratis
236cm     80cm     104cm    
60285 Kč
167cm     70cm     62cm    
25487 Kč

   1    z    1   
výsledků na stránku:

Lenoška – dobrý design a ideální relaxace

Lenoška je kus nábytku, který se čas od času vrací do módy. Její historie je výjimečně dlouhá a stále dokola se vrací do našich interiérů. Lenoška neboli chaise-longue označuje pohovku pro jednu osobu, která slouží k odpočinku a relaxaci. Forma tohoto kusu nábytku umožňuje pohodlně si natáhnout nohy a opřít se v pololežící poloze. Lenoška je jedním z typů relaxačního nábytku, kterého hlavním úkolem je zajistit pohodlí během odpočinku. Sledování televize, vychutnávání své oblíbené knihy nebo krátký spáneček na lenošce přinesou spoustu uspokojení.

Pohovky lenošky – co je to?

Lenoška je kus nábytku, který slouží k trávení času v pololežící poloze. Jeji hlavním úkolem je zajistit uživatelům pohodlné podmínky pro relaxaci a odpočinek během dne. Její kořeny můžeme najít ve Francii sedmnáctého století. Popularita lenošek zesílila zvlášť v 19. století a tento kus nábytku se stával v Evropě stále více módní. V této době dominovaly stylové lenošky, tedy bohatě zdobené modely.
 
Čalounění bylo zdobené ornamentálními vzory a konstrukcje kusů nábytku byly profilované ve stylu Ludvíka XVI. Četná zdobení v podobě vyřezávaných ornamentů a profilované nožky dodávaly tehdejším lenoškám nebanální estetický charakter. I dnes si můžeme všimnout, že stylové lenošky se objevují v interiérech uspořádáných podle eklektického, klasického nebo provansálského stylu. Lenoška se však vyvinula v průběhu staletí. V dnešní době můžeme vvbírat z mnoha typů tvarů a stylů, díky čemuž si každý může úspěšně najít ideální pro sebe model, který zároveň vyhoví potřebám vašého domu nebo kanceláře. I když  byla lenoška donedávna považována za prestižní kus nábytku, který slouží k tzv. válení se, dnes je jedním z nejpohodlnějších kusů nábytku určeným k odpočinku a chvílím relaxace během dne. Často je tedy nazývána denní pohovkou.

Pohovka lenoška – hodí se k současným potřebám a interiérům?

Ještě donedávna byly lenošky považované za přežitek minulosti. Spojovali jsme je především se staromódními interiéry paláců a dvorků, ve kterých byly umístěny v obývacích pokojích a budoárech. Dámy mohly na nich trávit odpoledne odpočinkem a užívaly si čtení literárních děl nebo místrné vyšívání. Můžeme si však všimnout, že stylové lenošky stále dokola se vracejí do interiérové módy, a jejích styl se významně vyvíjí.
 
Kdysi bohatě zdobené a navazující na styl Ludvika XVI, dnes jsou zvlášť moderní. Moderní lenoška dokonale zapadá do současných interiérových trendů, a její design okouzluje minimalistickým přístupem k dekorativnosti, jednoduchými tvary a také svěráznou funkčností. Kusy nábytku jsou potaženy moderním čalouněním a konstrukce jsou propracované tak, aby zajistili nevyšší pohodlí při používání lenošek. Nyní lze zpozorovat, że se móda točí v kruhu a lenošky jsou opět v dějinách interiérového designu výjimečně trendy. Rádi je zavádíme do svých domácích interiérů, ale i do kanceláří nebo kabinetů. Stávají se cenným obohacením estetiky uspořádání, ale také významně zvyšují funkčnost a pohodlí používání místností.

Lenoška v obývacím pokoji a nejen to

Pokud vás zajímá, zda se lenoška hodí pouze k obohacení uspořádání obývacího pokoje, dobrou zprávou je, że její univerzální charakter umožňuje mnohem více. Lenoška se úspěšně osvědčí také v místnostech, jako například ložnice nebo kancelář. V ložnici vytvoří  útulnou atmosféru a ideálně zapadne do relaxačního charakteru místnosti. Lze ji použít k zařízení rohu interiéru a tím způsobem vytvořit příjemný relaxační zónu pro večerní odpočinek s knihou a hudbou v pozadí.
 
Kromě toho bude  lenoška také dobrým nápadem v předsíni. Lidé, kteří mají prostorné předsíně, často nevědí, jak je funkčně a efektně zařídit. Lenoška takový prostor zatraktivní a dodá mu elegantní výraz. Často se však vyskytuje dilema, jaká lenoška bude univerzální a dobře se přizpůsobí různým typům místností a jejich stylům. V takových případech bude šedá lenoška nejuniverzálnější.

Lenoška křeslo a styl interiéru

V každém uspořádání interiéru by měl být styl jednotlivých kusů nábytku správně přizpůsoben celkové výzdobě  interiéru. Proto při výběru stylové lenošky stojí za to vzít v úvahu skutečnost, že její design a barvy by měly ladit s konkrétním uspořádáním interiéru a jeho hlavním stylem. Například prošívaná lenoška, jejíž estetika je inspirována přepychem Ludvíkovy doby, bude ideálním obohacením interiérů v glamour stylu, a pokud je čalounění v jemných pastelových barvách – také interiérů v provensálském stylu.
 
Naopak do moderních interiérů se rozhodně lépe budou hodit lenošky s jednoduchým tvarem a potahem v jednotné barvě. Moderní lenoška se vyznačuje minimalistickou dekorativností, jednoduchou linií a nadčasovým designem. V takových interiérech se osvědčí také lenošky potažené jak přírodní, tak ekologickou kůží. Naproti tomu budou modely inspirované koloniálním stylem rozhodně lépe fungovat v klasických nebo vintage interiérech. Retro lenoška bude krásně vypadat jak v klasických, tak i eklektických místnostech.

Moderní lenoška a funkčnost

Pokud jde o konstrukční řešení použitá v moderních lenoškách, nyní je dostupný výjimečně  široký výběr a různorodost modelů. Různé formy, způsoby profilování povrchu a dokonce i možnost nastavení úhlu sklonu nebo dodátečné opěrky hlavy jsou to jen některé z dostupných funkčností. Při výběru lenošky  proto stojí za to se zamyslet nad tím, jak ji budeme používat a které funkce budou pro nás důležité. Každý má totiž své individuální preference vzhledem k relaxačnímu nábytku. Velkému zájmu se těší kromě toho rozkládací lenoška, protože umožňuje získat dodátečnou spací plochu. Lenoška s funkcí spaní je ideální volbou, když u nás budou přespávat hosté nebo si sami rádi zdřímneme v ještě pohodlnějších podmínkách.


/lenosky-c-1071.html