Matrace latexové

nalezených výrobků: 6
   1    z    1   
výsledků na stránku:
řadit :
FILTRY

Categories List
AKCE
Transport gratis
Categories List
AKCE
Transport gratis
80-180cm     23cm     200cm    
7145 Kč
7939 Kč
Categories List
AKCE
Transport gratis
80-180cm     24cm     200cm    
10428 Kč
11587 Kč
Categories List
AKCE
Transport gratis
80-180cm     23-26cm     200cm    
13656 Kč
15173 Kč
Categories List
AKCE
Transport gratis
80-180cm     19cm     200cm    
10569 Kč
11743 Kč
Categories List
VYPRODEJ
80cm     19cm     200cm    
2165 Kč
9666 Kč

   1    z    1   
výsledků na stránku:
Co od spaní očekáváte? Určitě to bude zejména kvalitní spánek bez toho, abyste se probudili s bolestmi v zádech od nepohodlného spaní. K tomu je třeba ovšem vybrat vhodnou matraci, na níž budete spát. Jednou z nich jsou i latexová matrace, které jsou mezi našimi zákazníky hodně oblíbené.

Přírodní materiál pro spokojené spaní

Latex je přírodní materiál, v němž se nedrží roztoči. Klidně si tedy můžete latexovou matraci pořídit v případě, že trpíte alergiemi. Současně vykazuje latexová matrace dobré termoregulační vlastnosti a dlouhou životnost.

Máte raději tvrdší povrch? Pak pro vás by latexová matrace nebyla úplně vhodná, protože její povrch je poměrně měkký. Pro zvýšení tuhosti a tvrdosti se často používá vyztužení deskami s kokosovými vlákny nebo ze studené pěny o vysoké objemové hmotnosti.

Latexová matrace patří k těm výrobkům, za něž zaplatíte vyšší cenu. Získáte tak opravdu kvalitní produkt, který vám vydrží po dlouhou dobu se zachováním všech užitných vlastností, jimiž se latexové matrace vyznačují.

Proč jsou latexové matrace tolik oblíbené?

Latexové matrace se vyznačují výbornými ortopedickými vlastnostmi a hlavně elasticitou - k deformaci totiž dochází jen bodově v místě zatížení. To znamená pouze tam, kde je to žádoucí bez toho, aby byl okolní prostor tlakem také ovlivněný. Tělo je při spaní podepřené v jakékoliv pozici a výborně si odpočine.

Latex je příjemně měkký a opravdu dobře se něm odpočívá. V průběhu spánku dochází k přirozené cirkulaci vzduchu okolo těla, což je pro zdravý spánek podstatné. Latex snadno odvětrává vlhkost, je vzdušný a současně disponuje termoregulačními vlastnostmi - oceníte ho hlavně v horkých letních dnech.
I na výšce matrace záleží

Při výběru vhodné latexové matrace je třeba také dbát na její výšku. Ta má totiž rozhodující vliv na to, jak se vám na matraci bude nakonec spát.
  •     u zdravotních matrací je ideální výška kolem 20-22 cm
  •     standardem je matrace vysoká 17 cm, vhodná pro dospělé s hmotností do 100 kg
  •     matrace nad 22 cm jsou ideální pro lidi s vyšší hmotností, vyznačují se výbornými ortopedickými vlastnostmi
  •     matrace nižší okolo 17 cm a méně jsou pak vhodnější pro děti.

Kolik zón by měla mít kvalitní latexová matrace?

Obecně se udává, že čím více zón matrace má, tím je kvalitnější. Trpí-li člověk na zdravotní potíže v oblasti páteře či poruchami spánku, je nenejvýše vhodné vybírat matraci skutečně kvalitní i za cenu vyšší ceny. Na zóny však zapomeňte u matrací pro děti, pro něž nejsou vůbec vhodné.

Nejvyšší komfort poskytuje latexová matrace se 7 zónami. Optimum je pak 5 zón a minimum 3 zóny. I podle počtu zón se odlišuje cena latexových matrací. Je lepší si připlatit za kvalitu, která vám poskytne příjemný odpočinek během noci

Hustota latexové matrace

Při výběru latexové matrace pečlivě sledujte její hustotu. Měla by mít minimálně 55 kg/m3. Pravda je, že čím vyšší je hustota latexové pěny, tím je matrace také pevnější s lepšími ortopedickými vlastnostmi a delší životností. S sebou to přináší vyšší cenu matrace, což se ale pochopitelně vyváží zmíněnými vlastnostmi.
/matrace-latexove-c-1036.html