Psací stoly - pro děti a mládež | nabytek-bogart.cz

Psací stoly - pro děti a mládež

Dokud jsou vaše děti v batolecím věku, tak psací stůl nepotřebují. Teprve se se světem okolo sebe seznamují a držet tužku v ruce správným úchopem je pro ně přetěžkým úkolem. Ale děti rostou jako z vody a přijde ten pravý čas, kdy začnou navštěvovat základní školu. K té už pochopitelně vlastní psací stůl v dětském pokoji potřebují. Internetový obchod Nábytek Bogart rozumí svým zákazníkům, a proto ve svém sortimentu nabízí psací stoly pro práci s počítačem i dětské dřevěné stoly, které mají zásuvky a poličky.

Jak by měl vypadat dětský psací stůl

 

V první řadě bychom si měli uvědomit, že každé dítě by mělo mít svůj vlastní psací stůl a nikoliv se o něj dělit ještě s dalším sourozencem. Psací stůl bude jednou z dominant místnosti, a i z tohoto důvodu by měl být vhodně zvolený jeho design, který byste měli přizpůsobit nábytku. V současné době se prodávají v kamenných prodejnách i internetových obchodech různé druhy psacích stolů - klasické, rohové i rostoucí. V každém případě je však třeba myslet na to, že psací stůl pro dítě musí být dostatečně prostorný, aby se na něho vešly všechny učebnice, sešity, lampička a časem i vlastní notebook.

 

Psací stůl a jeho možnosti

 

Při výběru vhodného psacího stolu do dětského pokoje nejspíš budete přihlížet k designu již zakoupeného nábytku, abyste zvolili takový stůl, který se bude k němu svým vzhledem hodit. Jestliže jste omezeni finančními prostředky, jež máte k dispozici, nebojte se dětem pořídit psací stůl z laminovaných desek. Jsou odolné vůči poškrábání a také dobře vypadají, ať je použitý jakýkoliv dekor. Pochopitelně, že nejkvalitnější je psací stůl z masivu, patří však k těm dražším variantám nábytku, které nejsou v dětském pokoji nepostradatelnou nezbytností.

 

Psací stůl tedy můžete pořídit i levně se stejnými užitnými vlastnostmi, které od psacího stolu vetšinou očekáváte - dětem se musí u něho pohodlně sedět bez toho, aby se krčily nebo křivily páteř. Při výběru psacího stolu se nechte inspirovat názorem vašich dětí, protože ty budou u něho sedět. Vy můžete dohlédnout na ergonomii a finanční stránku nákupu.

 

Ideálním stolem pro děti se jeví rostoucí stůl, který respektuje rozdílnou výšku dětí během jejich růstu a vývoje. Takový psací stůl vydrží vašim dětem delší čas bez nutnosti kupovat hned nový, když děti trochu povyrostou.

 

Rohový psací stůl jako praktický doplněk dětského pokoje


 

Prakticky využít k