Komody do jídelny | nabytek-bogart.cz

Komody do jídelny

Jídelna je v domácnosti obvykle místem, kde se scházíte s rodinou nebo se svými přáteli, které pozvete ke společnému stolování – oslavě narozenin či jiného výročí nebo jen tak. K jejímu vybavení tedy kromě jídelního stolu a židlí patří také ostatní nábytek. Nejčastěji se do jídelny pořizují komody, které jí dodávají její typický charakter obytné místnosti určené pro setkávání se s ostatními lidmi.


Vybíráme komodu do jídelny

 

Jestliže vybíráte komodu do jídelny, pravděpodobně se budete řídit stávajícím nábytek, který již máte zakoupený. Vše by k sobě totiž mělo ladit. Účelem komody je hlavně úschova nezbytností, jež do jídelny patří. Může se jednat o ubrusy či prostírání, stejně jako o příbory, jídelní soupravy z porcelánu nebo skla. Součástí komod by tudíž měly být dostatečně prostorné police, a to buď otevřené, nebo schované za dvířky, klidně i prosklenými. Proč také schovávat drahý porcelán, vždyť by to byla škoda. Praktické jsou i šuplíky, do nichž můžete uložit látkové ubrusy i prostírání. Tam budou vždy po ruce připravené k okamžitému použití.


Komody do jídelny bývají většinou nižším nábytkem, přičemž jejich vrchní část ještě může sloužit jako odkládací plocha, na níž si na chvíli odložíte třeba noviny nebo časopis. Určitě by tam ale neměly ležet příliš dlouho, aby nepůsobily v jídelně jako něco nepatřičného. Na komodu lze postavit i různé dekorace – svícny, vázy.

Chcete raději komodu s osvětlením, nebo bez?

 

Některé typy prosklených komod nabízejí i možnost dodatečného osvětlení prostoru za sklem. K tomuto slouží LED diody, jež jsou praktickým moderním světlem, navíc se vyznačujícím nízkou spotřebou elektrické energie. V objednávce komody do jídelny pak máte možnost si vybrat, jestli o takové osvětlení budete mít zájem. Osvícená komoda je prvek, který v interiéru působí originálně.

 

Komody do jídelny v různých dekorech


V současné době jsou moderní kombinace světlého a tmavého nábytku. Proto v našem katalogu komod do jídelny najdete různé varianty kombinací – bílé s černou, světlé hnědé s tmavší hnědou a podobně, elegantně vypadá také kombinace hnědé a černé. Pochopitelně, že nabízíme i komody v jednom odstínu. Zde zákazníci dávají většinou přednost světlejšímu dekoru – například dub sonoma je hodně oblíbeným. V nabídce máme ovšem i další dekory, z nichž můžete vybírat, a přizpůsobit tak komodu interiéru vaší jídelny.

 

Komody z masivu, nebo lamina

 

Protože vkus zákazníků je různý, máme v našem sortimentu také komody z masivu. Přírodní dřevo je materiál krásný a luxusní, a když mu věnujete náležitou péči, odvděčí se vám dlouhou životností. Takové komody patří k dražšímu nábytku, což je ostatně pochopitelné. Nechcete-li do jídelny pořizovat drahé bytové doplňky, pak volte komody z laminovaných desek s různě barevným dekorem, který navozuje poměrně dokonalou iluzi dřeva. Výhodou takového nábytku je jeho vysoká odolnost proti mechanickému působení a poškrábání. Určitě ho oceníte hlavně tehdy, máte-li doma malé děti, kterou jsou všetečky a občas se jim při hře podaří do nábytku vrazit – dětským kočárkem, odrážedlem nebo autíčkem.


více zde >

upřesnit výsledky

Cena    od:    do:    
šířka Určit hodnotu
výška Určit hodnotu
hloubka Určit hodnotu
nalezených výrobků: 175