Matrace pro děti | nabytek-bogart.cz

Matrace pro děti

Při výběru dětské matrace je nutné brát ohled na kvalitu a hlavně na její ortopedické vlastnosti. Děti jsou ve vývinu a potřebují pro svůj zdravý vývoj páteře opravdu dobrou podpěru. Tu většinou poskytne matrace s pevnějším povrchem. Ač se na první pohled může zdát jako ne příliš pohodlná, pro dětskou páteř je nejvhodnější. Matrace pro děti se jsou typizované a hodí se do přesně do dětských postýlek, které se na trhu prodávají. Matrace nabízené v našem obchodě můžete vybírat obvykle z několika velikostí.

Opora páteře a hygiena na prvním místě

Dětská matrace by určitě měla mít snímatelný povrch, který budete moci vyprat na vyšší teplotu vody - minimálně na 60 stupňů Celsia. Jen tak se zbavíte nečistot a bakterií, které v potahu jsou. Asi to zná každý rodič, že se během spaní v noci může stát, že se dítě počůrá. Aby se zachovala hygienická nezávadnost matrace, je do ní možné přikoupit také ochrannou podložku, která matraci chrání před takovými nehodami.

 

Matraci pro děti určitě i bez zónování

Při výběru dětské matrace není nutné brát ohled na tzv. anatomického zónování. U nich totiž postrádá smysl z jednoho prostého důvodu - děti během spánku obvykle cestují po celé své postýlce a také rostou. Pro děti můžete vybírat některou z matrací, jež jsou vyrobené z PUR pěny. Ty totiž splňují vysoké nároky z hlediska pružnosti, prodyšnosti a také z hygienického hlediska.

 

Paměťová pěna je pro děti nevhodná

Možná, že vám se na matraci s paměťovou pěnou spí opravdu dobře. Proč by také ne, když poskytuje pohodlný prostor pro odpočinek. U dětí je to však jiné - pro ně je matrace s paměťovou pěnou nevhodná. Jejich tělo se do ní totiž více proboří, opora páteře zde příliš nefunguje, a tak může být negativně ovlivněný správný vývoj dítěte. Je proto lepší, když se rozhodnete pro koupi matrace s tvrdším povrchem, který například poskytují i kokosová vlákna. Navíc se jedná o přírodní materiál, jenž je pevný a zároveň i vzdušný a dostatečně pružný. Vydrží také větší zátěž hmotnosti.

 

Matrace z kokosových vláken

Ideálním materiálem pro dětskou matraci se jeví kokosové vlákno. Matrace z něho vyrobená je tvrdší, tudíž výborně poskytuje oporu pro páteř. V současné době se vyrábějí také matrace v kombinaci PUR pěny a kokosové vložky, která je dostatečně pevná a zároveň pohodlná i pro dětský spánek. V nabídce našeho internetového obchodu najdete například matraci Alaska mini, jež je vhodná do postelí palandového typu.


Matrace Dubaj mini je naproti tomu vhodná pro děti do 5 let, které mají nižší hmotnost. Vyrobená je z PUR pěny s prošívaným potahem, který je možné prát. Její výhodou je hlavně to, že ji snadno srolujete a můžete ji klidně převézt i v autě třeba na chalupu, aby vaše dítě mělo zajištěné komfortní spaní i tam.

 Jiné kategorie:

Matrace

 

více zde >

upřesnit výsledky

Cena    od:    do:    
šířka Určit hodnotu
výška Určit hodnotu
hloubka Určit hodnotu
nalezených výrobků: 8
70/80/90cm   8cm   140/160/172/182/192/180/190/200cm  

716 Kč