Moderní obývací stěny ve stylu hi-tech ..

Nowoczesne meblościanki w stylu hi-tech

Obývací stěny do nedávna byly spojené se stylem charakteristickým pro interiéry retro a PRL. Masivní police a uzavírané skříňky často zabíraly celou plochu stěny a umožňovaly umístění velkého množství věcí a domácího zařízení, ale při tom opticky zmenšovaly místnost. Nyní se objevují v obývacích pokojích a okouzlují moderní linií, minimalistickým designem a funkční konstrukcí.

 

 

Připravili jsme pro Vás přehled nejzajímavějších nabídek módních obývacích stěn v ultra moderním stylu, tj. hi-tech.

 

 


Rozhodně móda na tento charakteristický nábytek prožívá nyní svou velkou renesanci. Není divu, protože obývací pokoj vybavený moderní obývací stěnou se stane nejen funkční, ale zároveň výjimečně efektní.

 

 


Hlavní vlastnosti stylu high-tech

Esencí interiérů ve stylu high-tech je minimalismus, který by se měl projevovat zejména v množství zařízení, nábytku a příslušenství, a také i jejich designu. V interiérech v tomto styku se může najít pouze nábytek s přesně určenou funkcí, který je prostě nutný. Hlavními vlastnostmi designu ve stylu hi-tech, které by se měly projevovat také i ve vzhledu a konstrukci obývacích stěn jsou:

  • Použití nejnovějších materiálů a technologií (tiché dovírání, osvětlení polic atd.). Všechno, co se nachází v interiéru, musí odpovídat nejnovější technice dostupné na trhu.

  • Forma nábytku by měla být založena na jednoduchých liniích. Nepřijatelné jsou hladké přechody a ohnuté obrysy.

  • Konstrukce v bytě ve stylu high-tech by měly být jednoduché.

  • Nejefektnější barvy jsou: bílá, černá, šedá.

  • Materiály ve stylu hi-tech: kov, sklo, beton, plast, lakované povrchy.