Jak zařídit byt ve stylu Scandi-Boho? ..

Při uspořádání vašeho bytu je dobré věnovat pozornost stylu interiéru, který byste chtěli aby v něm převládal. Díky tomu se všechny interiéry navzájem sladí, což dodá pocit harmonie a určitý druh útulnosti. V posledních letech se v českých interiérech těší neutuchající popularitě skandinávský styl, ale letos si můžeme všimnout také jeho módní variaci v podobě Scandi-Boho.


Skandinávský styl v kostce


Skandinávský styl je nyní velmi populární a těší se neutuchajícímu zájmu díky mnoha výhodám a funkčnímu charakteru. Interiéry vyzdobené v konceptu scandi se vyznačují minimalistickým přístupem k dekorativnosti, neutrálními barevnými kompozicemi a zdůrazněním funkčnosti všech prvků zařízení. Byty ve skandinávském stylu jsou plné praktického nábytku a vizuálně lehkých kompletů sedacích souprav. Výhodou je harmonická a klidná estetika, která má pomoci uklidnit smysly a vytvořit v domácnosti auru klidu a bezpečí. Interiéry ve skandinávském stylu jsou opticky prostorné a světlé. Jejich estetika úzce souvisí s přírodou, což se odráží v použitých materiálech. Krásně se sem hodí bílý a přírodní dřevěný nábytek, kamenné prvky a zelené rostliny. Nábytek do obývacího pokoje a ložnici by měl být jednoduchý a praktický.

 

 Vlastnosti scandi stylu:

 

  • minimalismus
  • jednoduchá forma
  • praktická povaha
  • neutrální nebo přírodní barvy
  • dřevo, kámen, bavlna, len
  • efekt prostornosti

 

 

 

zestaw mebli scandi 


Co je to boho styl?


Název boho stylu je zkratka od slova bohemia. Má kořeny ve francouzském la bohème, což v doslovném překladu znamená bohémský. V devatenáctém století zahrnoval svět bohémů hlavně umělce, básníky, malíře, hudebníky, kteří zdůrazňovali význam individualistů. Tehdy interiéry, ve kterých tvořili nebo přebývali, do jisté míry odrážely jejich umělecký charakter, který se v praxi projevoval použitím četných vzorů, barev a eklekticismu. Dnes vidíme, že moderní uspořádání využívá tohoto klimatu a boho styl získává na popularitě a vytváří originální interiéry charakteristické zvláštním výrazem. Boho styl se fantasticky kombinuje s jinými styly. Hlavním předpokladem je zde kombinace vzorů, barev a různých materiálů do souvislé kompozice. Ze všeho nejvíc zde krásně funguje čalouněný nábytek ve výrazných barvách jao je například závěsné křeslo nebo pohovka s energetickým barevným čalouněním. Houpací síť, ratanový nebo proutěný nábytek, stejně jako vzorované textilie v základních barvách nebo zemských tónech způsobí, že interiéry v boho stylu budou vypadat moderně a vkusně.

 

stylowy fotel 


Scandi-Boho - jedinečný styl pro moderní byty


Styl Scandi-Boho není nic jiného než kombinace dvou módních aranžérských trendů do harmonického celku. Tato kombinace má také zahřát estetiku skandinávských aranžmá, která se díky jednoduchým formám, neutrálním barevným kompozicím a minimalistické dekorativnosti mohou zdát trochu strohá. Díky prvkům charakteristickým pro boho styl získává skandinávské uspořádání jedinečný výraz, stává se útulnějším a o něco energičtějším. V praxi bude nádherně fungovat kombinace bílého jednoduchého nábytku ve skandinávském stylu s několika kusy dekorativnějších a sofistikovanějších tvarů, např. patchworkové křeslo, stylizovaný příborník nebo toaletní stolek. Důležitou roli zde budou hrát vzorované barevné textilie, které zahřejí skandinávskou jednoduchost.


/index.php?site=news&id=306